Září 2013

Supermegažůžovní týden

6. září 2013 v 19:51 | Eliška Linn |  Zápisník
Supermegabombastickyžůžověskvěláckyboží. Takový byl první týden zpátky ve škole. Ale na umprumce je takový téměř každý.
Od poznání patnácti vyjukaných prváčků oboru multimediální tvorba (taky bych byla vyjukaná kdyby si mne prohlíželo 45 studentů vyšších ročníků najednou.. a u toho dávejte pozor co vám říkají učitelé...), přes čajovnu, kam jsme teda dotáhly i tři prvačky, přes cestu vlakem domů, kdy mi kamarád usnul na klíně a nemohla jsem ho vzbudit když měl vystupovat,
přes figurální kresbu, kde jsme kreslily kostru (na co se nějak seznámit a říct si co budeme dělat a potřebovat, rovnou si nachystejte stojany!) a první úterní portál v tomto školním roce (kde to vypadalo jak kdyby nás od posledního vůbec nedělily dva měsíce, ale pořád jenom ten jeden týden... rychle se najelo do starých kolejí. A byl burčák!).
Středeční ranní odjezd mé sestry na adaptační kurz gymnázia (tak ona už je na střední? o.O), poflakování se v prvních hodinách návrhářství (dívali jsme se na film a upravovali si obor rozvěšením závěsů.... aby nám náhodou nesvítilo slunce na monitory), návštěva knihovny s Luci a večerní pohoda u večeře s maminkou a zhasnutí v devět, jakmile jsem dočetla první knížku z povinné četby (William Saroyan: Tracyho tygr),
přes čtvrteční první hodiny 3D, kde nás učitel nadchl co všechno v tom jde dělat (ukazoval nám reklamní návrhy, screenshoty z vytváření her, které by ukazovat neměl a screeny z filmů, kde se v 3D dělaly speciální efekty), pohodlné pochodování po školních chodbách (protože mne vzal na záda kamarád a nosil mě ^_^) a pořádnou prohlídku prváků, abych je třeba poznala. Přes rozhovor s naším učitelem fotky (co už nás letos nemá) a další návštěvu knihovny (kde jsem nechala 1000,- zálohu na knihu Příběh umění od E. H. Gombricha... vážně s tím nesmím nic udělat, jinak mi nevrátí na jízdné a neměla bych se jak do UH dostat o.O)
přes páteční polomrtvou cestu do školy (kdy jsem buď četla nebo spala), dozvědění se od učitelky co budeme dělat za landart na plenéru příští týden... a i přes šíleně nízký tlak, kdy jsem se potácela po chodbě, přidržovala se stěny a před očima měla bílo, jen chvilkami problikl správný obraz (už jsem myslela, že omdlím, ale moje tělo očividně bude snášet jakékoliv hrůzy aniž by sebou praštilo).
A teď na to všechno vzpomínám a usmívám se jako pitomeček.
Příští týden je plenér, takže to bude další bomba.
Těším se jak malá.
(což k té osobě co všechny objímá, směje se a poskakuje po chodbách vůbec nesedí)
Mějte se žůžovoučce

Jako bonus následují super kvalitní fotky z mobilu.
Hurá, jsem zpátky na oboru! ^_^ (protože jsem se nemohla dočkat)
Hurá do čajovny! (protože tam je krásně tma, klid a pohodlné polštáře na zemi... a to nemluvím o čaji, který si nemusíte chystat sami)
Hurá na figurální kresbu! (po roce bez jakéhokoliv kreslení, protože multimédia prostě kresbu ve druháku nemají, tak proč ne rovnou 1:1 ?!)
Hurá na zakreslení celého božího týdne redisperem! (protože kocúr zbožňuje když mne může u téhle práce sledovat)

(teď už je fakt konec)

Pdy. (Prázdniny ve velké zkratce)

1. září 2013 v 19:19 | Eliška Linn |  naFoceno
Tak to proleťme, bez komentáře.
Nebo s rychlokomentáři.

Začněme superkýčem, aneb západem slunce nad mořem. No jo, dovolená. Dámská jízda (maminka-sestra-já) na Lesvos.

Pokračujme velice zběžným shrnutím letní filmové školy... Má maličkost na nemé fotce s nemnou udělaným účesem. (díky Luci) Jedná se o fotku pořízenou při čekání na jeden film na náměstí. (zdarma, samozřejmě, jsme studentky na umělecké...)

S Hankou Rose jsme se naučily kouzlit... kreslení světlem nás zabavilo na pár večerů.

Pak se u nás zastavila návštěva - kamarádka Luci z umprumky. To byly skvělé dva dny ^_^

Párkrát jsme se viděly s rodinnými známými - taková dámská jízda ve větším. Třeba luhačovská přehrada byla fajn.

A jak jsem zmiňovala Luci, tak proběhl další výměnný pobyt - tentokrát jsem jela já k ní, aby to bylo fér. Fotily jsme v přírodě a pořádně se na to připravily.. jenom jsme do těch sítí nepolapily žádné krásné společníky. Škoda.

A poslední prázdninový týden jsem strávila u tatínka - jako každé prázdniny.

Tak to bylo opravdu ve zkratce. Vypíchnuté asi ty nejdůležitější události prázdnin. Fotky jsem neupravovala, protože jsem na to příliš líná (až na některé rozměry u těch, co jsou i na tumblr). Vždyť jsou ještě prázdniny (ačkoliv mi mobil hlásí, že se mne pokusí probudit za 9 hodin a 59 minut... děsí mne to, ale stejně už tři dny nespím jak se těším do školy :3 )
Mějte se superskvělácky.